#1 2011-03-09 18:48:04

LighT

http://img340.imageshack.us/img340/8817/rsarrnjpg.png

Zarejestrowany: 2011-03-08
Posty: 13
Punktów :   

Deidara

http://www.naruto.net.pl/images/articles/mypictr_260x360.jpg
Deidara
"Pytasz o cel? Jest zbędny, przyjmę każde zlecenie
, jeśli tylko można coś wysadzić przy pomocy moich dzieł, yhm! Spójrz... oto wytwór perfekcyjnego połączenia genialnej koncepcji oraz dwuwymiarowej deformacji! Yhm! Oto sztuka przez duże "S"! Lecz na tym mój artyzm się nie kończy, bynajmniej! Dzieła, które tworzę są płynne! Jednak posiadłszy kształt nie ewoluują, toteż nie mogą stać się czymś więcej! Dlatego eksplodują! Dopiero wówczas ich artystyczny byt nabiera sensownej subtelności! Czuję ją dopiero w chwili wybuchu, bez niego nie ma dla mnie artyzmu, bo sztuka to eksplozja!!!"

Debiut manga: odcinek
247
Debiut anime: odcinek 02 (shippuuden)
Ranga: shinobi klasy S
Klasyfikacja: missing-nin
Urodziny: 5 maj
Wiek: 19 lat
Wzrost: 166cm
Waga: 50,8kg
Pierścień: 青 (Błękit)
Grupa Krwi: AB
Natura chakry: Doton
Klan: ?
Przynależność: Iwagakure/Akatsuki

Wykonane misje:
Ranga D - 4
Ranga C - 27
Ranga B - 35
Ranga A - 13
Ranga S - 3
Ogółem: 82

Cytaty: "Sztuka jest eksplozją!"
"Spójrzcie na tych głupców. Oni nie mają pojęcia czym jest sztuka. Musisz czuć sztukę. I prawdziwa sztuka...jest wybuchem!"
"Trzeba przyznać, że tę osadę projektował ktoś z artystycznym zacięciem. Tym bardziej zasługuje na zniszczenie, yhm"
"Chyba nie zdajesz sobie sprawy z wagi mego artyzmu! ninjutsu, którym władam stanowi wysublimowaną kwintesencję sztuki!"
"Moje dzieła są idealne, nic i nikt ich nie przewyższy! Jestem lepszy! Nie mogę przegrać! Nie z kimś takim..."
"Nie do wiary, Sasoriego załatwiły małolata i babuleńka?! I gdzie to całe Wieczne Piękno
, gdy się zdycha jak pies? Za bardzo w siebie wierzył, a jego słaby punkt był widoczny jak na dłoni... yhm, ale z drugiej strony był to koniec godny artysty."
"Proszę zrozumieć, artysta potrzebuje bodźców. W przeciwnym wypadku jego zmysły tracą swoją wrażliwość."
"Podziwiam pana jako twórcę, którym i ja jestem, ale uważam, że sztuka powinna być ulotna, podobnie jak piękno... yhm."
"Zwykły pętak, któremu się poszczęściło, wszystko to zasługa genów, nic więcej!"
"Choć byś nie wiem jak zaciekle się bronił - zdmuchnę cię, niczym świeczkę, yhm!"
"Tobi: - Pora by zakosztował potęgi Deidarowego Pop-artu!
Deidara: - Pop umarł! Ja reprezentuję Super-flat... Yhm!"


Ciekawostki: -ze słów Paina wynika że powodem dla jakiego Deidara walczy jest "po prostu dlatego"
- nie będąc świadomym Deidara był sparowany z Tobim, który posiada najbardziej znienawidzone przez niego Kekkei Genkai (Sharingan)
- jego hobby to eksperymentowanie z bombami
- ulubionym jedzeniem Deidary jest bakudan (potrawa z jajkami i jedzeniem) co po japońsku znaczy także bomba
- najmniej ulubionym pożywieniem ninja z Iwy jest wymieszany ryż
- Tobi skomentował że Deidara któregoś razu zginie od eksplozji. Co ironiczne, tak też się stało gdy wysadził się w powietrze by zabić Sasuke.
- Udało mu się schwytać najwięcej Jinchuuriki z tego co było nam dane
zobaczyć.

Techniki: Nendo Bunshin / Doton: Moguragakure no Jutsu / Kibaku Nendo / Jibaku Bunshin / C4 Karura / C3 (Shī Surī) / C2 )Shī Tsū) / C1 (Shi Wan) / C0 Kyūkyoku Geijutsu

Deidara (デイダラ)- shinobi z wioski skał, od młodego wieku specjalizował się w wybuchowych modelach, które lepił z gliny. Jego życiowe motto to ''Art Is a Bang!'' (pol sztuka jest wybuchem). Został zwerbowany do Akatsuki gdy do jego domu
przyszli Sasori, Itachi i Kisame. Początkowo nie zgodził się do nich dołączyć, lecz gdy przegrał zakład i musiał uznać wyższość technik Itachiego przystał do organizacji Brzasku, będąc najmłodszym jej członkiem. Został przydzielony do pary z Sasorim po tym jak Orochimaru opuścił Akatsuki. Jego pierwszą misją było schwytanie Jedno-ogoniastego Shukaku zapieczętowanego w Gaarze. Dzięki Yurze - szpiegowi Sasoriego Deidarze udało się przedostać do Sunagakure i rozegrać walkę z obecnym Kazekage. Po zaprezentowaniu licznych technik Deidara miał zmasakrowane ramię więc postanowił przy użyciu pozostałej gliny wybuchowej zakończyć tę walkę. Użył on potężnej bomby spuszczając ją na wioskę co wymusiło na Gaarze jej ochronę, a przy tym osłabienie własnej defensywy. Moment ten wykorzystał Deidara , który przechwycił wycieńczonego Kazekage. Po udaniu się wraz z Sasorim do kryjówki Akatsuki rozpoczęło się pieczętowanie Shukaku. Po zakończonym rytuale Deidara postanowił zmierzyć się z kopiującym ninja Kakashim i Naruto, który za wszelką cenę chciał odbić ciało Gaary trzymane w pysku glinianego ptaka. Pościg za członkiem Akatsuki zakończył się w chwili gdy Kakashi użył swej nowej techniki - Kamui przy użyciu Mangekyou Sharingana wchłaniając ramię Deidei'a do innego wymiaru. Przyjmując dodatkowo serię ciosów od rozwścieczonego Naruto i pozbawiony obu rak postanowił uciec przy zamieszaniu jakie wywołał swym wybuchającym klonem. Dzięki technikom Kakuzu zyskał on nowe.przyszyte ręce, a jego kolejnym partnerem
po śmierci Sasoriego został fajtłapowaty Tobi. Para ta stała się często źródłem licznych i komicznych sytuacji, a ich kłótnie nieraz jeszcze rozbawiały do łez. Kolejną misją Deidary było schwytanie 3 ogoniastego Bijuu, który pływał na wolności pozbawiony swego Jinchuurikiego. Nie sprawiło mu to większego kłopotu. Gdy podczas zebrania Akatsuki Pein poinformował wszystkich o śmierci Orochimaru zabitego przez Sasuke Uchiche Deidara był zły gdyż po pierwsze sam chciał zabić Orochimaru (co musiało wiązać się z jakimiś porachunkami) a po drugi nienawidził on klanu Uchicha przez którego jej przedstawiciela został upokorzony. Postanowił on rozprawić się z Sasuke.
Gdy go odnalazł razem z Tobim doszło do walki między nimi ( Tobi był raczej obserwatorem). Pojedynek tych dwóch shinobi był bardzo wyrównany i kosztował obie strony całe pokłady swej chakry. Gdy żadna z wybuchowych bomb nie przynosiła wyraźnego skutku na Sasuke, Deidara zdecydował ostatecznie wysadzić się w powietrze (mówiąc ''Art Is a Blast'') doprowadzając do remisu. Spowodował on olbrzymi wybuch który zmiótł z powierzchni ziemi wszystko w promieniu paru kilometrów. Sasuke zdołał przeżyć eksplozję dzięki przywołaniu Mandy, która pod wpływem genjutsu osłoniła go. Taki był koniec terrorysty z Akatsuki, uważającym wybuch za ostatecznie doskonałą sztukę.
http://www.naruto.net.pl/images/articles/statystki%20deidary.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sasuke.pun.pl www.everastots.pun.pl www.g087dca.pun.pl www.air123.pun.pl www.teamfortress2.pun.pl